Aká bude približná naša mesačná splátka, ak by sme hypotéku dofinancovali spotrebným úverom?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

idem si k Vám po radu. S priateľom si najbližšie mesiace chceme zobrať spoločnú hypotéku vo výške 100 000 - 110 000 eur. Obaja pracujeme v tej istej firme s čistým príjmom 1200 eur + ja ako matka 2 deti mám aj daňový bonus na deti a rodinné prídavky. Biologický otec zatiaľ výživné na deti neplatí. Máme našetrených 10%.

Rozmýšľame nad tým, že si našetrené peniaze necháme a hypotéku dofinancujeme spotrebným úverom, čo bude asi 20%.

Viete nám predbežne vypočítať mesačnú splátku, ak by sme hypotéku dofinancovali spotrebným úverom?

Inak sme bez úverov a bez nejakých ďalších podlžnosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste si zobrali hypotéku s úrokom 4,5% na 30 rokov a spotrebný úver na 8 rokov s úrokom 7%, tak by ste mali splátku približne 750 eur mesačne. Oveľa väčší zmysel by mi dávalo nechať si rezervu 10 000 eur, zobrať hypotéku a zvyšok dofinancovať cez medziúver/stavebný úver v PSS, ktorý sa dá natiahnuť pri dvoch žiadateľoch až na 30 rokov, vďaka čomu by ste mali splátku dokopy okolo 575 eur mesačne.

Bolo by dobré zistiť, či by ste nemali nárok na hypotéku vo výške 90% z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Vďaka tomu by ste mali jednak nižšiu splátku, ale hlavne nižšiu preplatenosť na úrokoch a oveľa rýchlejšie by ste sa vedeli zbaviť nevýhodnejšieho úveru na dofinancovanie. To by som Vám vedel preveriť, ak by ste mi doplnili lokalitu kupovanej nehnuteľnosti, Váš vek, vek manžela, dosiahnuté vzdelanie, dĺžku pracovného pomeru a či ide o kúpu nehnuteľnosti na prvé bývanie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk