Akceptujú banky pri žiadosti o hypotéku aj peniaze na deti zverené do náhradnej osobnej starostlivosti?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom akceptácie príjmu pre banky.

Akceptujú niektoré banky pri žiadosti o hypotéku aj peniaze na deti zverené do náhradnej osobnej starostlivosti?

Jedná sa o konkrétne príspevky: opakovaný príspevok dieťaťu zverenému do náhradnej starostlivosti, opakovaný príspevok náhradnému rodičovi a osobitný opakovaný príspevok náhradnému rodičovi.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, niektoré banky tieto príspevky ako príjem akceptujú no nie všetky. Napríklad Slovenská sporiteľňa ho akceptuje v plnej výške a na druhú stranu VÚB ho neakceptuje vôbec.

Pri menej štandardných príjmoch, ktoré nesúvisia s podnikaním - napríklad sociálne dávky (okrem sirotského dôchodku) by mala byť prvou možnosťou Slovenská sporiteľňa. Tá totiž z tých menej bežných dávok toho akceptuje najviac.

Odporúčam sa teda staviť v Slovenskej sporiteľni a prepočítať si maximálnu výšku hypotéky a mesačnej splátky, na ktorú máte v tejto banke nárok. Prípadne mi môžete napísať mail a tento prepočet vám urobím ja, aby ste ušetrili čas navštevovaním pobočky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk