Akceptujú banky opatrovateľský príspevok ako príjem?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Manžel je živnostník a ja poberám opatrovateľský príspevok na syna.

Akceptujú banky opatrovateľský príspevok ako príjem?

Potrebovali by sme navýšiť úver.

Ďakujem

Dobrý deň,

banky spravidla považujú tento typ príjmu ako doplnkový. Zväčša výrazne neovplyvňuje možnosť získať viac, alebo získať výrazne viac úverových peňazí. Určite bude najpodstatnejšie aký príjem bude vedieť banka akceptovať manželovi - živnostníkovi.

Pri navyšovaní hypotekárneho úveru pomocou refinancovania, je napr. možné to skúsiť aj bez dokladovania príjmu. Avšak navýšenie spravidla môže byť do 2 000 eur.

Určite je potrebné si prejsť Váš prípad s niekým detailnejšie. Prejdite viaceré banky, alebo sa poraďte s nejakým finančným sprostredkovateľom či hypotekárnym špecialistom.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk