Ako postupovať pri predschválenom úvere v Prima banke?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

prednedávnom sme žiadali o úver, no pri schvaľovaní nám ponúkli menšiu sumu, keďže máme už hypotéku aj úver, ktoré splácame. Na základe ich kritérií teda neschválili plnú sumu, tak sme úver nezobrali. Teraz nám v banke, v ktorej máme tiež účet, vyskočila v internetbankingu predschválená ponuka na úver ešte vo vyššej sume, ako sme žiadali pár dní späť.

Ako postupovať pri takto predschválenej ponuke? Vždy sme úver riešili klasickou žiadosťou, tak nemáme skúsenosť. Znamená to, že keď už to je predschvalené a ponúka nám to sama banka, tak len prídeme na pobočku, požiadame o čiastku v akejkoľvek sume do výšky predschváleného limitu, ktorú potrebujeme a automaticky budeme mať úver schválený? Nemusíme sa obávať zamietnutí?

Negatívne záznamy nemáme, úvery splácame načas, len s poklesom príjmu nám nechceli v inej banke, kde tiež máme účet, ale nechodia nám tam obraty, schváliť celú požadovanú sumu. Premýšľame teda nad využitím spomínanej predschválenej ponuky.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v Prima banke to funguje tak, že banka sa pozrie iba na vaše obraty na účte a či vám chodí výplata + v akej sume, a podľa toho vám predbežne navrhne úverovú ponuku. Nerobí sa teda ani dopyt do úverového registra a nesledujú sa ani vaše úverové záväzky pokiaľ ich nemáte priamo v Prima banke. Takže, ak by ste prišli na pobočku s tým, že máte predschválený úver a chceli by ste o neho požiadať, aj tak by ste nahadzovali žiadosť o úver a môže sa kľudne stať, že by sa Prima banka vyjadrila tak, že vám úver zamietne.

Obávanie sa zamietnutia je teda na mieste. Na druhú stranu, ak si potrebujete zobrať určitú sumu peňazí na úver a neviete si dať rady, tak mi kľudne napíšte mail a vypočítam vám, v ktorej banke máte na akú výšku úveru nárok aby ste presne vedeli na čom ste. Potrebujem na to však konkrétnejšie informácie o vás ako žiadateľoch a aj o vašich aktuálnych úverových záväzkoch.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk