Ako postupovať pri splácaní hypotéky?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

s manželom máme hypotéku pre mladých, ktorá nám bude s 5-ročnou fixáciou končiť v januári budúci rok v Slovenskej sporiteľni. Celkovo máme hypotéku bránu na 12 rokov. Čiže v priebehu budúceho roka by nám mal prísť výpis o zostatku hypotéky a zároveň koľko bude úrok.

Ako to funguje, keď nebudem súhlasiť s úrokom a nájdem si banku, kde mi dajú lepší úrok?

Nemám záujem o ďalšie prostriedky. Len chcem splatiť úver.

Ďakujem

Dobrý deň,

najneskôr 2 mesiace pred koncom fixácie vám je banka povinná poslať novú splátku s novým úrokom. Pokiaľ s týmito podmienkami nebudete súhlasiť, môžete to ešte so SLSP odkonzultovať a snažiť sa vyjednať lepšie podmienky.

Ak vám ani toto nepomôže a stále bude nejaká iná banka ponúkať lepšie podmienky, tak stačí, že požiadate o schválenie refinančnej hypotéky v inej banke. Jedna z podmienok je aj doloženie vyčíslenia úveru, o ktoré si viete jednoducho požiadať v SLSP. To vyčíslenie hovorí o tom, koľko prostriedkov je potrebné poslať SLSP do akého dátumu na účet, aby sa vyplatila vaša pôvodná hypotéka.

Kľudne si prečítajte článok na mojej stránke o refinancovaní, kde nájdete všetky potrebné informácie k tejto téme:

https://relyon.sk/hypoteky/refinancovanie-hypot...

Pokiaľ budete mať aj napriek tomu doplňujúce informácie, kľudne ma kontaktujte mailom alebo mi napíšte ďalšiu otázku do poradne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk