Ako získam úver, keď som v minulosti mala upomienku za omeškanú splátku?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

snažím sa získať úver, pričom jeden už mám v inej banke. Pred viac ako rokom som mala upomienku kvôli 10-dňovému omeškaniu splátky, ktorá bola vysporiadaná. Okrem toho splácam vždy všetko načas. Medzičasom som už splatila dva menšie úvery.

V banke som sa podala žiadosť o úver už viackrát, zamietli mi ju kvôli platobnej disciplíne. Odporučili mi však dať si životné poistenie a nejaké investičné sporenie. Po poslednej žiadosti o úver mi vraj bol určený akýsi dátum, kedy môžem požiadať o úver, aby ho bolo možné schváliť.

Naozaj mi po splnení týchto požiadaviek môžu úver schváliť, alebo len zbytočne čakám a platím produkty, ktoré nepotrebujem?

Čo môžem ešte urobiť, aby mi banka poskytla úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto produkty vôbec Vašu žiadosť neovplyvňujú. Je to len marketingový ťah banky na predaj produktov. Aj keby ste si platili 3 životné poistky a mali 5 investičných sporení, ak je problém v registri, tak Vám to v banke neprejde.

Pri jednej omeškanej splátke však nemusí byť až taký problém. Osobne by som úver išiel riešiť do SLSP (táto banka je najbenevolentnejšia k problémom s úverovým registrom).

Ak Vám nedajú tam, tak už Vám potom s najväčšou pravdepodobnosťou nedajú nikde inde. Banky nemajú radi turistov, ktorí skúšajú žiadať kade tade a majú plno zamietnutých žiadostí. Veľmi to kazí bonitu klienta. Preto by som už ďalej na Vašom mieste neskúšal žiadať, ak by Vám to v SLSP neprešlo.

Čakal by som potom tak 12 mesiacov od zamietnutých úverov a snažil sa zlepšiť si bonitu (vyšší príjem, nejaký spoludlžník a podobne).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk