Akú hypotéku mám šancu dostať, keď môj mesačný netto príjem je 2 100 eur?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

chcem požiadať o hypotéku. Môj mesačný príjem netto je 2 100 eur. Mám dve deti. Otec deti platí výživné v sume 380 eur/mesiac.

Chcem si vziať hypotéku na dom v hodnote 280 000 eur. Viem, že banka mi dá len 80%, zvyšok si viem kľudne doplatiť sama.

Nie som nikde dlžníkom. Zmluvu v práci mám na dobu neurčitú, prešla som aj skúšobnú dobu. Nemám žiadne úvery, ani napožičiavané peniaze.

Aká je moja šanca?

Ďakujem

Dobrý deň,

výživné sa v bankách akceptuje rôzne. Niekde sa akceptuje v plnej výške, niekde sa akceptuje polovica výživného. Inde sú stanovené maximálne limity a niektoré banky výživné neakceptujú vôbec.

Ak rátame najpozitívnejší scenár (banku, ktorá Vám akceptuje plnú výšku výživného), tak máte potom čistý akceptovateľný príjem 2480 eur. Maximálna výška celkovej hypotéky by bola v tomto prípade okolo 200 000 eur. To znamená, že by ste museli približne 80 000 eur dať z vlastného. Možno trošku viac, možno trošku menej. V závislosti od banky a úrokovej fixácie.

Keďže to nevychádza úplne podľa Vašich predstáv, tak odporúčam detailnejšie prepočítanie. Presne určiť výšku príjmu, Váš vek a zvyšné faktory, ktoré nie sú presne/alebo vôbec uvedené.

Pokojne mi napíšte na mail tieto informácie a skúsim Vám to prepočítať presnejšie. Zatiaľ to ale vychádza nejako takto.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk