Akú mám šancu na výhodnejšie refinancovanie úveru?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

mám úver vo VÚB banke, ktorý som brala v roku 2017. Kvôli nevýhodnému úroku 12% by som ho chcela refinancovať v tej istej banke. Mám minimálnu mzdu 525 eur v čistom. Deti nemám, ani žiadne iné úvery nemám. Zostatok úveru je 6 900 eur. Terajšia splátka je 235 eur.

Akú mám šancu na výhodnejšie refinancovanie úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

splátka nového refinančného úveru musí byť do 174 eur mesačne, aby Vám to vedeli v banke poskytnúť (ideálne, aby ste mala aj nejakú rezervu).

Refinancovať si to môžete, no museli by ste si predĺžiť splatnosť daného úveru. Pri novom úroku 7% by ste si musela predĺžiť splatnosť cca na 4 roky, aby Vám daný úver poskytli. Za mňa sa to veľmi neoplatí. Záleží však od toho, či Vám ide hlavne o to preplatiť na úrokoch čo najmenej alebo mať najnižšiu splátku.

Ak chcete čo najnižšiu splátku, refinancujte si úver a predĺžte si splatnosť na čo najdlhšie obdobie (napríklad 8 rokov).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk