Akú výšku hypotéky máme šancu dostať, keď muž zarába 1 000 eur?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

s manželom máme obaja 31 rokov, máme 1 dieťa. Manžel zarába cca 1 000 eur v čistom, moja rodičovská cca 470 eur.

Chceli by sme ísť do vlastného. Teraz sme zvažovali kúpu pozemku a neskôr, keď budem aj ja pracovať, tak riešiť dom. Tak by sa jedna veľká hypotéka ako keby rozdelila na dve menšie. Máme aj nejaké vlastné prostriedky, ale nestačia na kúpu pozemku.

Máme šancu teraz získať hypotéku na jeho kúpu?

V akej asi výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš limit na mesačnú splátku hypotéky je po hrubom prepočte niekde okolo 540 eur mesačne. Do tohto limitu by sa vám zmestila hypotéka približne vo výške 85 000 eur, ktorej splátka by bola tak 430 eur mesačne.

Pri pozemku treba rátať tak so 70-timi percentami vo forme hypotéky z jeho hodnoty (niekde aj 80%, niekde len 60%). Zvyšok by bolo dobré mať vo vlastných zdrojoch.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk