Je možné hneď po vyplatení exekúcie žiadať o úver?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

môj priateľ zarába mesačne 1 200 eur.

Môže hneď po výplatení exekúcie žiadať o úver vo výške 100 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie.

Určite mu úver nikde neprejde a od splatenia exekúcie musí prejsť ideálne 5 rokov dokým bude môcť riešiť hypotéku.

V niektorých prípadoch pri lepšej bonite sa to dá aj skôr, ale určite nie hneď. Najskôr by mal nárok na hypotéku po 12. mesiacoch, aj to by tam šanca bola za mňa dosť nízka.

Bonitu si vie zlepšiť spolužiadateľom, časom alebo pozitívnou úverovou históriou. Ak má ešte nejaký úver, tak nech ho spláca riadne a načas. Čím dlhší čas prejde od posledného negatívneho zápisu, tým lepšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk