Je možné prepísať na mňa a na manžela už existujúcu hypotéku s tým, že by som si z toho vyplatila svoj dlh?

Zodpovedané
8. máj 2023

Dobrý deň,

som dlžník v banke od roku 2014. Po čase banka predala dlh Intrumu. Dlžná suma je do 3000 eur a samozrejme to neviem uhradiť. Dlh mám kvôli bývalému partnerovi.

Tento rok som sa vydala a zaujíma ma, či nám dajú hypotéku v banke.

Je možné prepísať na mňa a na manžela už existujúcu hypotéku s tým, že by som si z toho vyplatila svoj dlh?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nie. Na tento účel si neviete zobrať hypotéku a ani žiaden iný úver. Banky majú prístup aj do registra dlžníkov a pokiaľ tam máte dlhy, žiadny úver nedostanete.

Jediné riešenie je za mňa to, aby si manžel zobral bezúčelový/spotrebný úver na svoje meno. Tým by ste vyplatili Vaše dlhy a potom, keď už by Vám to nesvietilo ani v registri dlžníkov a ani v úverovom registri, tak by ste skúsili požiadať o hypotéku. V tomto prípade by ste za mňa mali šancu na schválenie hypotéky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk