Je možné refinancovanie a navýšenie hypotéky bez dokladovania príjmu?

Zodpovedané
8. nov 2022

Dobrý deň,

máme hypotéku a fixácia úroku 0,89% nám končí v máji 2023. Pravdepodobne chceme zostať v rovnakej banke -Tatrabanke. Zároveň by sme chceli hypotéku navýšiť. Viem, že som ju bez overovania príjmu navyšovala pred piatimi rokmi, kedy som bola bez príjmu na rodičovskej a hypotéku vtedy o 2000 eur aj navýšili. Teraz máme obdobnú situáciu a peniaze navyše veľmi potrebujeme. Zistila som, čo sa overenia príjmu týka, že nám nevychádza žiadny spotrebný úver ani navýšenie hypotéky s dokladovaním príjmu. Preto by sme to chceli riešiť cez hypotéku bez overenia príjmu. Žiadne iné pôžičky nemáme.

Je lepšie urobiť refinancovanie hypotéky už teraz kvôli stúpajúcim úrokom?

Ako je to s refinancovaním hypotéky bez dokladovania príjmu a navýšením o 2000 eur?

Je toto navýšenie v prípade záujmu schválené klientom vždy aj bez overenia príjmu?

Nie je v tomto prípade potom problém, keď jeden žiadateľ síce pracuje na TPP, ale druhý je aktuálne bez práce, evidovaný na ÚPSVaR?

Nemôže v tomto prípade v zlom zavážiť fakt, že sme mali v banke 10-mesačný covid odklad splátok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v Tatra banke je nutné splácať hypotéku včas, mať minimálne 1 uhradený mesiac po Covid odklade splátok a celkovo aspoň 10 uhradených splátok. Ak to spĺňate, nemal by byť problém s refinancovaním hypotéky v Tatrabanke spolu s bezúčelovým navýšením o 2 000 eur. Nevýhoda je tá, že by vám tieto podmienky platili už teraz a nemali by ste takú dobrú sadzbu až do mája.

Ak by ste refinancovali hypotéku do inej banky, tak by ste si vedeli nechať aktuálny úrok až do mája, pričom by ste si už teraz schválili podmienky refinančného úveru a refinancovali v máji. Neviete to však urobiť v každej inej banke. Záleží už len od toho, či je pre vás dôležitejšie ostať v Tatra banke alebo sa poobzerať po výhodnejších podmienkach niekde inde.

Ak by ste chceli, môžete mi napísať mail s tým, odkedy dokedy ste mali odklad splátok, kedy ste brali hypotéku a či mimo ten odklad všetko poctivo splácate a pošlem vám, aké podmienky vám vedia ponúknuť aktuálne aj iné banky ako Tatra banka.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk