Je možný prepis bežného účtu na manžela?

Zodpovedané
28. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bežného účtu v banke. Ja som majiteľka, manžel je používateľ.

Môže sa tento účet prepísať na manžela, aby on bol majiteľa a ja používateľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto treba konzultovať priamo v banke, kde máte vedený účet. Keď som riešil takúto zmenu naposledy s jedným klientom, tam nebolo možné u nich zrealizovať zmluvne podobnú zmenu, kde by sa z disponenta účtu stal jeho majiteľ.

Každá banka má svoje postupy a mierne rozdiely aj v zmluvách. Neváhajte sa informovať vo svojej banke, vedia to dať aj preveriť na ich právne oddelenie (to ich prípadne poproste, aby sa nerobili závery hneď "od stola").

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk