Je v poriadku, keď splácam zastavenú exekúciu?

Zodpovedané
20. máj 2021

Dobrý deň,

mala som exekúciu, kde mi bol exekútorom zablokovaný účet. Po schválení zákona o exekučnej amnestii bol následne odblokovaný s tým, že moja exekúcia spĺňala požiadavky. Exekútor mi povedal, že exekúcia sa zastavuje.

V rovnakom čase tú istú exekúciu začala vymáhať aj spoločnosť EOS s tým, že sa musí splácať. Chcem napísať, že sa plateniu nevyhýbam a svoj dlh pravidelne splácam v dohodnutých splátkach.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto sa Vám neviem vyjadriť.

Je určite vhodné sa právne poradiť, prípadne využiť služby Centra právnej pomoci, ktoré by Vám s takouto záležitosťou podľa mňa vedelo poradiť - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

Prajem pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk