Poskytne mi banka úver, keď som mala exekúciu?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

od roku 2019 mám exekúciu cca 500 eur (zdravotná poisťovňa) a mala som zablokovaný účet. V roku 2015 som si od banky požičala 700 eur (kontokorentný úver). Posledný rok som nevládala vkladať na účet peniaze, takže to banka začala odo mňa vymáhať. Dostalo sa to až k inkasnej spoločnosti, dlh som teraz splatila.

Je možné, že mi banka niekedy v budúcnosti poskytne úver alebo hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri aktívnej exekúcii Vám banka úver a ani hypotéku neposkytne. Tiež niekoľko rokov budete mať pravdepodobne problém získať úver.

Je to na individuálnom posúdení banky a prípadu, či úver neskôr poskytne. Tiež môže zavážiť, že v úvere by bol niekto ďalší, kto by tomu "pomohol".

Štandardne je to však neriešiteľné niekoľko rokov. A či Vám potom niekto poskytne, to je otázne.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk