Kde a za akých podmienok je možné získať hypotéku naopak?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti získať hypotéku na dom v stave holodom a zaujímalo by ma, v akej výške z hodnoty nehnuteľnosti.

Kde a za akých podmienok je možné získať hypotéku naopak?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypotéku na holodom by ste vedeli získať maximálne do 90% (pokiaľ splníte bonitné predpoklady banky). Štandardne 80% a niekde len 70% z hodnoty nehnuteľnosti.

Hypotéka naopak je hypotéka na nešpecifikovanú nehnuteľnosti, kedy si schválite hypotéku dopredu na 6 až 12 mesiacov (podľa banky) a za tú dobu musíte banke špecifikovať nehnuteľnosť. Táto hypotéka sa schvaľuje čisto na základe príjmu a úverovej a platobnej histórie žiadateľov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk