Máme šancu získať druhú hypotéku?

Zodpovedané
4. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šance získať hypotéku.

Je možné získať hypotéku 150 000 eur na dom pri založení rodičovského bytu (hodnota cca 200 000) s tým, že manžel je SZČO?

Aktuálne si platí plné odvody, aby nám hypotéka vyšla. Ja som na materskej dovolenke. Manžel už jednu hypotéku má (ostáva cca 40 000), plus máme ešte necelý rok leasing na auto. Vieme ho v prípade potreby okamžite vyplatiť z úspor.

Je pre nás možné získať ďalšiu hypotéku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo všeobecnosti je možnosť mať 2 hypotéky, pokiaľ na to postačuje príjem a samozrejme aj hodnota zabezpečenia (zakladaných nehnuteľností).

Pri živnostníkoch banky počítajú príjem jedným z dvoch spôsobov: Buď rátajú príjem z ročných obratov alebo príjem zo základu dane po odpočítaní dane. Keďže nepoznám ani jeden z týchto údajov a takisto ostatné dôležité informácie, neviem vyhodnotiť vašu situáciu a teda to, na čo máte nárok. Predbežne však viem povedať, že z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti to vyzerá sľubne (pokiaľ na rodičovský dom nie je viazaná hypotéka).

Na to, aby som vám presne vedel zodpovedať túto otázku by som od vás potreboval vedieť viac informácií - základ dane a ročné obraty pána manžela, vašu výšku príjmu, vek vás oboch, počet nezaopatrených detí, výšku vašich úverov, splátky a splatnosť vašich úverov a pár ďalších vecí.

Môžete mi napísať mail na nižšie uvedenú emailovú adresu a vašu otázku vám zodpoviem potom súkromne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk