Kedy banka vymaže záznam v úverovom registri?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

splátky v banke mi odchádzajú z účtu pravidelne, majú deň- dva meškanie. I napriek tomu ma banka považuje za neplatiča.

Kedy a za akých podmienok mi banka tento záznam z úverového registra vymaže?

Platí sa banke veľká suma za to, ak by som chcela preložiť dátum splátky na iný deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto záznamy sú mazané až po 5. rokoch automaticky z úverového registra. Nedá sa požiadať o vymazanie pravdivého záznamu. Na druhej strane to vôbec nie je brané príliš vážne, ako napríklad exekúcia alebo bankrot, či dlhé omeškania.

Odporúčam vám ísť do banky, kde máte daný úver a určite si požiadajte o zmenu dátumu splátky cez zmenu úverovej zmluvy. Tá je v bankách spoplatnená individuálne (väčšinou to stojí tak 150 eur).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk