Ako požiadať o výmaz z úverového registra?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

mali sme úver vo VÚB. Minulý rok bol riadne splatený.

Ako požiadať o výmaz z úverového registra?

Čo tam treba napísať?

Kde to treba poslať?

Je možnosť potom požiadať o hypotéku, či koľko treba čakať po zaslaný žiadosti o výmaz?

Ďakujem

Dobrý deň,

o výmaz z úverového registra sa dá žiadať iba vo výnimočných prípadoch, ak ide napríklad o nesprávny záznam v úverovom registri. Ak je záznam oprávnený, tak či už je úver splatený alebo nie, tento záznam tam bude svietiť 5 rokov - staršie záznamy nie sú automaticky vidno.

Na druhú stranu si Vás daná banka, v ktorej boli so splácaním úveru problémy môže dať na blacklist (čiernu listinu), kde si dáva rizikových klientov z minulosti. V tomto blackliste si niektoré banky držia záznamy aj 10 rokov. Preto pri žiadosti o hypotéku by som sa radšej vyhol tej banke, kde ste mali problémy so splácaním.

O hypotéku môžete žiadať aj so záznamom v úverovom registri, no väčšina bánk na to pozerá veľmi prísne a často tieto žiadosti zamietajú. Samozrejme je rozdiel, či ide o krátke omeškanie splátok alebo nejakú exekúciu.

Konkrétnejšie na váš prípad vám dať radu neviem, na to by som potreboval bližšie informácie k vašej situácii. Napríklad kedy boli dané problémy so splácaním, v akom rozsahu, v ktorej banke, akú máte inú úverovú históriu, v ktorých bankách je váš prípad vo všeobecnosti priechodný a podobne.

Ak Vám to pomôže, môžete mi napísať mail a poradím Vám konkrétnejšie kedy a v ktorej banke budete mať najväčšiu šancu na získanie hypotéky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk