Kedy bude moje meno vymazané z úverového registra?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

som oddlžená klientka od 8/2020. V registri dlžníkov teda nič nemám. Dlh v banke bol vyrovnaný ešte pred oddlžením cca v roku 2016. Boli tam omeškania a pod. Do oddlženia som išla kvôli vysokým úrokom z 2 nebankových pôžičiek.

Mohli by mi vymazať úverový register?

Už je to 6 - 7 rokov od vyrovnania dlhu/úveru.

Aký je postup pri nebankovom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám dlhy kvôli exekúciam prebrala iná spoločnosť, v ktorej ste to potom splácali až do roku 2020, tak najskôr budete mať čistý register v roku 2025. Musia byť vyrovnané úplne všetky dlhy a potom od tohto dátumu musí ubehnúť 5 rokov, aby to nesvietilo v úverovom registri.

Odporúčam si cez stránku sbcb.sk vygenerovať výpis z úverového registra, kde nájdete presne ako to máte uvedené (myslím ten zápis). Ak je pravda to, čo je tam uvedené, tak Vám žiadosť o výmaz z úverového registra neprejde. Ak je tam nesprávna informácia, môžete kontaktovať priamo spoločnosť, v ktorej je ten zápis vedený nech to s úverovým registrom vyrieši.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk