Kde nám dajú pôžičku, keď je priateľ v úverovom registri?

jeminije
29. dec 2023

Ahojte priatel pracuje už 3 mesiace ma aj po skusobnej dobe .. Pôžičku nám v banke zamietli a my ju súrne potrebujeme kvôli našej dcére a aj na auto ktoré tiež potrebujeme .. Zistilo sa ze je v uverovom registri aj keď ma všetko vyplatene nechcú nám dat..
Prosím vas neviete o niekom alebo nebankovka ktorá da uver aj keď je v registru?

sisa_s
29. dec 2023

UŽ 3 mesiace pracuje? Ja by som pouzila spojenie "este len"...ked je v registri, nikto normalny mu pozicku neda..iba uzernici...mohli ste pred vianocami brigadovat v supermarketoch a nasetrit si...na auto pozicky brat hej, ale tankovat a poistky platit budete z coho

veklipo
29. dec 2023

Treba poriešiť úverový register. Ak má všetko splatené, niektorá spoločnosť mu zabudla vyškrtnúť úver. Netrvá to dlho.

mamina7070
29. dec 2023

a mate aj exekucie? ak ano neda vam ani nebankovka

jeminije
autor
29. dec 2023

@sisa_s Pani moja vy ste ale múdra strašne vam sa to povie ľahko keď máte doma nie úplne zdravé dieťa kde musíte byť pri nom 24h nonstop. A vás priateľ musí ťahať 12ky ráno poobede aj nočná nemudrujte mi tu já žiadam o radu tak nemudrujte!!!!!

zuzkadianka
29. dec 2023

No napr. Ak sa nemýlim v úverovom registri si 5 rokov
Ďalšia vec skúste zlty melon stým majú ľudia dobre skúsenosti a nemajú prístup k registru

katkaseiner
29. dec 2023

v prvom rade treba zistit z coho a na aku dobu sa dostal do uveroveho registra..

lelelienka
29. dec 2023

@jeminije ak mate vazne chore dieta, ste v zlej financnej situacii a nutne to auto potrebujete, skus zbierku na niektorej crowdfundingovej platforme, napr. donio

gab1sol
29. dec 2023

@jeminije ak už pracuje 3 mesiace, to ešte neznamená, že dostane úver, dopyt do SP je overený po úhrade 3 miezd, resp. musia byť zaplatené odvody 3x (čo nemusí vždy korešpondovať s odpracovanými 3 mesiacmi). Čo sa týka registra - v tom už bude navždy, údaje sa v ňom uchovávajú 5 rokov (resp. sa zverejňujú), ak má záznam, nie je dôležité mať všetko vyplatené, ale aj isté obdobie byť čistý, teda napr. 12 mesiacov bez negatívneho záznamu (to znamená, napr. ak aj pred 6 mesiacmi vyplatil omeškanú podlžnosť, ešte ďalších 6 mesiacov mu bude tento negatívny záznam robiť problémy). Bolo by treba zistiť, čoho konkrétne sa týka negatívny záznam a kedy bude možné požiadať o nový úver s možnosťou schválenia.

zmrzlinka2021
29. dec 2023

@jeminije nebude lepšie, aby si ty skúsila požiadať o úver? Zarábať?

jeminije
autor
29. dec 2023

@zmrzlinka2021 ďalšia múdra môžem zarábať pri dieťati???? Ty máš doma dieťa s rettovym syndrómom???? Pýtam si tu rady od teba? Nepotrebujem aby si ma poučovala

jeminije
autor
29. dec 2023

@jeminije Ostatným ďakujem za rady . Áno zbierky budem robiť už o týždeň keď budem mať všetky výsledky v kope.. a vy dve čo mudrujete choďte sa nechcem povedať krásne čo trubičky

zmrzlinka2021
29. dec 2023

@jeminije prepáč, ale prestaň tu takto agresívne na nás vystupovat. Každá sa snaží ti tu poradiť. Ak vieš ty zarobiť lepšie ako priateľ, on môže ostať s dcérkou, ty nastupis do práce a môžeš vziať úver. Len prestaň prosím správať saskaredo k ľuďom.

noami12
29. dec 2023

@jeminije teraz au banky prísnejšie aj keď sú úroky vyššie... záleží aj presne co v negatívnych záznamoch vidia. Druha možnosť je zlty melon, ale to je naozaj nevýhodná pozicka. Ale keď píšeš že ide o dieťa a nemáte inú možnosť....

dedobedo
29. dec 2023

Každý, kto má v banke úver je v registri, aj ten, čo ten čo je už splatený. Problem može byť, ak ten úver nebol riadne a včas splácaný. Trochu s tym robím. Ludia, čo nesplácajú/nesplácali iný/iný záväzok maju dosť znížené šance na další úver. Aby si si to ujasnila s priateľom, čo tam má, treba kontaktovat https://www.sbcb.sk/sk/ a požiadat o výpis a potom nech ti to ukáže. Ak mal niekde omeškanie s 2 a viac splátkami, je to uplne jasné. Odstúpený úver, vymáhaný je už uplne zle.

ekira1
29. dec 2023

@jeminije zbytočne štartuješ po ostatných. Vo vašej situácii je úver, hlavne v nebankovke, cesta do pekla. S autom by vám nemohla pomôcť sociálna poisťovňa keď ho potrebujete pre choré dieťa? Neviem si dosť dobre predstaviť ako priateľ môže robiť dvanástky ráno, poobede i v noci. Špeciálna škôlka pre dcérku nie je? Mala by si čas si oddýchnuť a nebola by si taká naštartovaná.

sasa1310
30. dec 2023

@jeminije treba si zarobiť a nie požičať. že 3 mesiace už pracuje. Ach bože