Ktorá banka je najlepšia na hypotéku?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

s priateľom si chceme zobrať hypotéku na kúpu domčeka. Nevyznáme sa však v tom, ktoré banky sa oplatia, resp. ktorá je najvýhodnejšia. Účet máme ja v unicredit a priateľ v mBank.

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Zdravím vás.

Výber najlepšej banky pre vás závisí od toho, aký máte príjem a či sa kvalifikujete na danú hypotéku v každej banke. Ak áno, následne si treba porovnať, či máte všade rovnaké možnosti na splatnosť hypotéky, kde sú aké poplatky za poskytnutie, úrokové sadzby a podobne. Je to veľmi ťažké určiť, pretože to je individuálne. Niekomu môže vyjsť lepšie Tatra banka, niekomu SLSP, niekomu Prima banka, čiže záleží od situácie.

Ak by ste mi napísali čo najdetailnejšie vašu situáciu na mail (príjem, vek, deti, vlastné zdroje, úverová história a podobne), vedel by som vám poradiť najvýhodnejšiu banku vo vašej situácii.

Každopádne, aspoň vám napíšem aké sú aktuálne úrokové sadzby v bankách pri 5-ročnej fixácii:

SLSP: 5,39% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 5,19%)
VÚB: 4,69% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,49%)
ČSOB: od 4,44% (podľa ratingu + poistenie nehnuteľnosti Vám vie znížiť úrok na 4,29%)
Tatra banka: od 4,39% (podľa ratingu + poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,29%)
Unicredit: 4,39% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,19%)
365 banka: 4,55% (energetický certifikát k nehnuteľnosti Vám vie znížiť úrok na 4,45%)
mBank: 5,09% (zriadenie kreditnej karty Vám vie znížiť úrok na 4,84%)
Prima banka: 4,30%

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk