Mám zrušiť životnú poistku, alebo v nej pokračovať len s investičným poistením?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

som 43-ročná žena a už 11 rokov mám investičné životné poistenie. Platím 15 + 15 eur za pripoistenie. Tie pripoistenia a poistné sumy mi nevyhovujú. Navštívila som maklérku a tá mi dala návrh na novú poistku (bez investičného).

Zrušením tejto poistky prídem o cca 500 eur. Navrhovala mi tiež možnosť pokračovať v starej poistke len s investičným poistením bez pripoistenia. To tiež nechcem, takú zmrazenú jednu poistku už mám.

Čo by bolo pre mňa lepšie?

Prehodnotiť poistné sumy a pripoistenia v terajšej zmluve mi nenavrhovala. Vraj je to stará zmluva a že už sú výhodnejšie ponuky a plnenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

poistenie s investičnou zložkou je jeden z najhorších finančných produktov na trhu.

Osobne vám určite odporúčam uzavrieť si nové poistenie (rizikové), kde budete mať vykryté iba riziká ako smrť, invalidita, kritické ochorenia, trvalé následky úrazov a podobne.

Pokiaľ chcete aj investovať, určite neinvestujte touto formou a zvážte investovanie do fondov alebo nehnuteľností. To už podľa toho, koľko peňazí máte nasporených a na aký účel chcete investovať.

Síce je pravda, že po zrušení tejto poistky budete v strate, ale boli by ste ešte vo väčšej ak by ste si to nechali. Ak by ste tie peniaze, ktoré tám dávate rozdelili do lepších finančných produktov, celkovo by sa vám to vrátilo viac a na konci doby by ste mali jednak lepšie krytie. A aj viac peňazí nasporených v prípade, že by ste chceli pokračovať v investovaní.

Ohľadom životného poistenia si určite prečítajte môj článok na túto tému, kde popisujem okrem iného aké pripoistenia si dojednať, ako je najlepšie nastaviť si životné poistenie, na čo si dať pozor pri výbere konkrétneho produktu.

Sú tam spomenuté aj nejaké tipy a odporúčania, ktoré vám určite pomôžu správne sa rozhodnúť ako sa poistiť:

https://relyon.sk/poistenie/zivotne-poistenie/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk