Máme šancu získať hypotéku, keď hráme hazardné hry a máme účet v mínuse?

Zodpovedané
7. sep 2021

Dobrý deň,

hrávame online hry za peniaze. Muž má dobrú prácu a dobre zarába. Máme prečerpanie do 1 500 eur a aj sme mínus 1000 eur. Ale hýbe sa mu to tam aj v pluse, niekedy v mínuse. Má 63 rokov a chceme zo stavebnej hypotéku.

Aké sú naše šance?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aj od toho, či ten účet býva aj v nepovolenom mínuse alebo len v povolenom debete (teda je tam nastavené nejaké povolené prečerpanie - kontokoretntný úver).

V každom prípade vo väčšine bánk je pravidelné hranie hazardných hier, čo je vidieť na výpisoch negatívne posudzované. Avšak dnes nie každý úver sa posudzuje aj s potrebou predkladania výpisov a tiež nie je potrebné to riešiť priamo v banke, kde máte účet.

Určite je dobré, ak sú dobré príjmy a dá sa napr. využiť aj posúdenie žiadosti o hypotéku aj bez potreby dokladovania príjmov výpismi (teda ak sú príjmy overiteľné cez odvody).

Ak by ste to chceli prebrať detailnejšie, prípadne napíšte mail, šanca na poskytnutie úveru tu je, avšak potreboval by som určite s Vami prejsť viac informácií. Tiež bude rozumné overiť riešenie aj vo viac bankách (resp. mimo Vašu primárnu banku).

Tiež aj vek zohráva samozrejme úlohu. Ovplyvní to výšku hypotéky a to aj v prípade akceptovania príjmov (a s doriešením situácie s hazardnými hrami)

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk