Manžel nie je Slovák, žijeme v Rakúsku. Môžem si požiadať o úver na Slovensku?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

s manželom žijeme v Rakúsku a pracujeme v Rakúsku.

Môžem si požiadať o úver na Slovensku?

Chceli by sme sa tam vrátiť a kúpiť si dom. Manžel nie je Slovák.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste si chceli kúpiť dom na Slovensku a tu aj brať hypotéku, tak Váš príjem sa bude akceptovať ak ste klasicky zamestnaná v Rakúsku aspoň 6 mesiacov. Manželov príjem by sa akceptoval v 2 bankách (VÚB a SLSP) takisto, ak by si vybavil prechodný pobyt.

Záleží od toho, že koľko by ste potrebovali a či by bolo nutné aj jeho príjem tam mať zarátaný, koľko máte detí, aký máte príjem či koľko máte rokov. Pokojne mi to doplňte do mailu a pozriem sa Vám na to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk