Môžme získať hypotéku?

Zodpovedané
18. sep 2020

Dobrý deň,

s priateľom si chceme kúpiť domček. Momentálne má hypotéku cca 15 000 eur a ešte jeden úver 5 000 eur. Ja mám 10 000 eur spotrebný úver.

Dalo by sa to nejako poriešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bez údajov o príjmoch, povahe Vášho zamestnania (podnikania) a ďalších dôležitých informácií sa neviem k tomu v číslach a odhadoch vyjadriť.

Ak príjmy nie sú príliš vysoké, tak je dôležité určite zbaviť sa súčasných úverov, resp. ich v rámci procesu kúpy domu zlúčiť, resp. refinancovať na čo najmenšie mesačné splátky/splátku. Či by to bolo možné neviem vopred odhadnúť. Obvykle pri týchto prípadoch je dôležité, či máte nejakú vlastnú rezervu, alebo napr. možnosť dozaložiť ešte okrem domu, ktorý idete kupovať aj ďalšiu nehnuteľnosť (napr. rodičovskú).

Snažím sa vždy nájsť riešenie, resp. ukázať cestu, ako by to bolo vhodné postupovať do budúcna, čo treba zmeniť, upraviť, aby ste svoj zámer dokázali zrealizovať. Potrebujem však vedieť viac.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk