Aká antikoncepcia je vhodná pre ženu, ktorá má vrodenú poruchu zrážanlivosti krvi?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

mám 18-ročnú dcéru, ktorá má vrodenú poruchu zrážanlivosti krvi. Predpokladám, že hormonálnu antikoncepciu nemôže.

Aká forma antikoncepcie je pre dcérku bezpečná?

Čítala som o nejakom chirurgickom vložení podkožnej tyčinky.

Ďakujem

Dobrý deň,

podkožná antikoncepia nie je dostupná na Slovensku.

Ale je možné zvoliť, podobne ako je to pri implantáte, čisto gestagénnu antikoncepiu.

Prípadne nehormonálnu formu antikoncepcie. Bariérovú, či spermicídne preparáty od Pharmatexu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník