Je pre mňa vhodná vakcína AstraZeneca, keď mám vysoký tlak a poruchu zrážanlivosti krvi?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

budúci týždeň by som sa mala očkovať vakcínou AstraZeneca, len mám obavy z vedľajších účinkov. Liečim sa na vysoký tlak, extrasystoly a ochorenie štítnej žľazy. Mám aj poruchy zrážanlivosti krvi po pôrode. Nemôžem užívať ani hormonálnu antikoncepciu.

Je pre mňa táto vakcína vhodná?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto vakcína sa podáva u pacientov do 70 rokov.

Pokiaľ je Váš zdravotný stav stabilizovaný a beriete pravidelne chronickú liečbu, tak očkovanie by malo byť úplne bezpečné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková