Aká dlhá liečba je potrebná po kyrete?

Zodpovedané
31. máj 2022

Vážená pani doktorka,

chcela by som počuť Váš názor na môj problém. Som niečo vyše mesiaca po kyretáži (mala som krvácanie), už som mala aj prvú menštruáciu aj kontrolu u doktora. Mam za sebou cisársky rez pár rokov dozadu. Na poslednej kontrole doktor zistil oslabenú stenu maternice pri reze - 2,5 mm. Viem, že je to hraničná hodnota. Plánujem ešte tehotenstvo len neviem, akú dlhú dobu by som mala čakať, lebo bežne po kyrete je to 3 až 6 mesiacov. Počítam s tým, že ďalšie tehotenstvo by bolo ukončené sekciou.

Len chcem vedieť, či to má nejaký význam čakať dlhšiu dobu napr. rok, keďže sa maternica ešte hojí po zásahu? Mam už 37 rokov.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ja si myslím, že stačí počkať 3 mesiace. Maternica bude dostatočne zahojená a jazva už aj tak nezhrubne. Keďže máte 37 rokov, plánované tehotenstvo zbytočne neodkladajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník