Aká je životnosť spermií?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať. S manželom sme mali nechránený styk na 8 dc (cca o pol noci), na 9 dc hneď ráno o 6 som spozorovala plodný priehľadný hlien.

Aktuálne sa nesnažíme počať bábätko, meriam si BT aby som vedela, že ovulácia už prebehla a zvyknem ju mávať na 14 - 15 DC, takže mi pripadal 8 dc ešte vždy bezpečný, no tento mesiac sa mi ovulácia posunula na 11 dc. Od 10 DC pozorujem zakalený a hustejší hlien, hoci stále naťahovací ale už nie taký riedky ako plodný.

Aká je šanca, že spermie vydržia tak 'dlho'?

Ďakujem.

Dobrý deň,

životnosť spermií je 48-72 hodín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník