Ako dlho žijú spermie?

noemikatka
31. júl 2021

Ahojte maminy mám otazocku ako dlho prežijú spermie v zenskom tele včera nám praskla ochrana 🙆🏽‍♀️🤭 včera bolo 8dc a zaznamená som hlien čo myslím že je niak skoro na plodný hlien keďže ho mávam od 11dc cyklus mám pravidelny 27-28
Ide oto že aj dnes som zbadala priehliadny hlien a vnom biele asi zomna vytiekli spermie zo včera 🤦🏽‍♀️😆😆😆 zaujímalo by ma hlavne to ako dlho spermie prežijú v tele zeny nesnažíme sa dakujem

nerya
31. júl 2021

Aj 5 dní 😉

noemikatka
autor
31. júl 2021

@nerya 🙆🏽‍♀️😱😱😱

noemikatka
autor
31. júl 2021

@nerya jediné čo mi ostáva dufat že nebudem mať ovulaciu 13dc🤣

noemikatka
autor
31. júl 2021

@nerya ale bojím sa aby ovu neprišla aj skôr keďže hlien som uvidela včera len raz a už aj dnes ho bolo dosť 🤔

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noemikatka
autor
31. júl 2021

@bambulienka25 áno viem len ma zaujímalo od mamičiek či to je aj reálne aby toľko spermie vydrzali Baby stalo sa vám niektorej že ste otehotneli 5dni pred ovu?

katkami123
31. júl 2021

Ja 4 dni pred a rovno dvojičky

hettinka
31. júl 2021

@noemikatka ak sa tak bojis, utekaj si kúpiť tabletku po

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
31. júl 2021

Stalo sa to aj nam.Ovulacia 2 dni po styku.Preventivne som spravila ovu test vysiel pozitivny a ovulaciu bola silna a bolestiva.

Nic sa nestalo 🙂

zuzanaete
31. júl 2021

V mojom pripade vydrzali spermie 5 dni a bolo z toho tehotenstvo.

tulipanicek
31. júl 2021

Do 5 dni. Nepotesim ta, ja mávam bežne ovu 16-21 DC a tento mesiac prišla na 11 DC 😂

zuzubb007
31. júl 2021

no neotehotnieš vždy len cez ovuláciu, poznám kamošky, ktoré otehotnili hneď po menštruácii na druhý deň takže toho by som sa nedržala ak nechceš dieťa, a áno prežijú dlho 5 dní, takže šanca, že otehotnieš je 100 % alebo aj 0 % je jedno v akom štádiu cyklu si, ak sa uchytí spermia už si nevyberieš 🙂

zuzanaete
31. júl 2021

@zuzubb007 Prosim, ako je mozne otehotniet mimo ovulaciu? Ak kamosky otehotneli hned po menstruacii, tak pravdepodobne si spermie pockali na ovulaciu, ktora mohla prist skor ako zvycajne. Otehotniet sa da iba pocas ovulacie. Biologia nepusti.

ruzasipova
31. júl 2021

@noemikatka Ja som otehotnela zo styku 4 dni pred ovulaciou. A inak nemam ju vzdy presne. Posledne 3 mesiace sa mi posunula na 8.den.

ruzasipova
31. júl 2021

Tiez mi to hlava neberie, ako moze otehotniet mimo ovulacie. To ze im aplikacia vypise, kedy ju maju, neznamena, ze ju naozaj maju.
@zuzubb007

tulipanicek
31. júl 2021

@zuzubb007 Aby žena otehotnela, ovulacia musí prebehnúť. To o čom píšeš ty, znamená že ovulacia prebehla ale v iný deň ako je bežne (ovulaciu za istých okolnosti vedia vyvolať spermie zo styku - jednoduchsie povedané)

tulipanicek
31. júl 2021

@ruzasipova Prosím ta, čím si vysvetľujes to posunutie ovulácie? Mne sa to stalo tersz prvý krát že namiesto 16-21 DC som ju mala na 11 DC

kubkovamama
31. júl 2021

@noemikatka dlho preziju, u nas cez 5 dni a este mi dr.vravela,ze mam tak rozhodeny cyklus, ze mam ratat so všetkým a to vsetko má teraz pol roka😂 Tak ale my sme chceli.Takze boli sme bez obav,nie ako ty.Pravda je,ze co som si ja kazdy cyklus myslela,ze je krásna pravidelna ovula boli iba hormony a ovula uplne v ine dni

ruzasipova
31. júl 2021

@tulipanicek Starobou 🙂 Alebo to moze byt aj tym, ze sa mi robia cysty na vajecnikoch a naposledy pred troma mesiacmi jedna vyzerala ako endometrioticka.

tulipanicek
31. júl 2021

@ruzasipova Och to má mrzí. Hádam bude všetko v poriadku. Držím prsty

ruzasipova
31. júl 2021

@tulipanicek Dakujem. Ale uz som si presla 5 strasnych rokov, kedy som nebola schopna otehotniet, operaciou a potratom. A nastastie uz mam 2 deticky a tym padom nemam strasnu potrebu otehotniet aj ked sa neda. A cele to aj znasam s vacsim kludom.

bombulka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noemikatka
autor
1. aug 2021

@bombulka1987 naposledy keď som si dala tabletku po na ďalší deň po styku bola stoho dcérka 🤣🤣🤣🤣

noemikatka
autor
1. aug 2021

Ďakujem každej za jej odpoveď nevravím že by som si to babo nenechala keby sa pošťastilo ale chcela som ešte na ďalšie počkať 😊

noemikatka
autor
1. aug 2021

@katkami123 smiem sa spýtať ako si vedela že si 4dni pred ovu sledovala sisi trestami či len podľa appky či podľa cyklu?😉

katkami123
1. aug 2021

@noemikatka podľa aplikácie, vdaka nej sa nám narodila prvá dcérka

littlebubble
1. aug 2021

@noemikatka No vies.Tabletka PO sa ma uzit este v ten den a netreba sa spoliehat na 72hodin.

noemikatka
autor
1. aug 2021

@littlebubble nato som už prisla🙆🏽‍♀️🤣

littlebubble
1. aug 2021

@noemikatka 😂😂😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre