Aké dávky kyseliny listovej sa majú užívať po ukončenom 5. týždni?

Zodpovedané
17. okt 2021

Dobrý deň,

som v 5. týždni plus 1 deň a môj doktor mi predpísal kyselinu listovú, kde je v jednej tabletke až 10 mg.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle sa doporučujú vitamínové doplnky s obsahom kyseliny listovej 400 - 800 ug denne, ktoré sú postačujúce.

Kyselina listová na predpis má vyššiu obsiahnutú dávku a doporučuje sa jej užívanie:
5 mg denne (1 tableta každý 2. deň, pred počatím a počas tehotenstva. Váš zdravotný stav bližšie nepoznám, preto sa riaďte doporučeniami Vášho lekára.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník