Mám užívať kyselinu listovú celé tehotenstvo?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať. Už mesiace užívam kyselinu listovú. Keď som otehotnela som sa pýtala pani doktorky, či môžem doužívať ešte balenie čo mi ostalo, povedala že kľudne. Akurát začínam 16. týždeň a ostali mi posledné tabletky kyseliny listovej.

Mám si kúpiť ďalšie balenie a užívať celé tehotenstvo alebo môžem skončiť z jedného dňa na druhý?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

kyselinu listovú je potrebné užívať predovšetkým v prvom trimestri, ideálne už prekoncepčne.

Môžete ju však kľudne užívať aj naďalej. Je dôležitá pre správny vývoj nervového systému plodu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník