Aké sú moje výsledky zo sona prsníkov?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

bola som na sono prsníkov.

Výsledky:
V oboch prsníkoch vidieť hypoechogénne štruktúry. Vpravom sú dva útvary vo veľkosti 8,5 a 7 mm. Jeden z nich má známku vaskularizácie a v ľavom útvar veľkosti 1,5 x 1 cm.

Pravdepodobne fibroadenóm. Mám tam aj cystu do 3 mm. LU v axila bilat do 1,5 cm a druhú v prsníku vo veľkosti 7 mm hodnotenie BIRADS 3.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

popis je zmätočný. Ideálnejší by bol doslovný odpis z výsledkového listu.

Kategória BIRADS 3 znamená - pravdepodobne benígny nález, veľmi nízka pravdepodobnosť malignity.

Riaďte sa doporučeniami Vášho gynekológa a sonografistu. Bude nutná kontrola v pravidelných intervaloch.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník