Sú moje cysty v prsníku nebezpečné?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

pred dvomi rokmi mi našli na prsníku 2x cystu vo veľkosti 2 mm. Teraz už mám na ľavom prsníku 2x 5 mm a 3x 3 mm cysty. Najviac ma znepokojuje na pravej strane v axilach oválne LU s tukovým vnútrom 13 x 5 mm.

V závere je uvedené: "fertilný typ žľazy bilat. Cysty v ľavom prsníku, BIRADS 2."

Na USG mi k tomu nepovedali nič a za gynekologičkou idem až tento týždeň.

Vedeli by ste mi k tomu niečo napísať?

Môžem byť kľudná, alebo moja obava má svoje opodstatnenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že by ste sa mali obávať.

Cysty v prsníku sa vyskytujú veľmi často a dôležité je ich pravidelne sledovať.

Lymfatická uzlina v pazuche obsahuje viac tuku. Nejde o nádorový typ uzliny, preto nemusíte mat žiadne obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková