Aké vyšetrenia mám absolvovať pred IVF, keď mám syndróm lepivých doštičiek?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

čaká ma druhé IVF a mám syndróm lepivych doštičiek. Beriem Anopyrin. Na reprodukčnej imunológii mi zistili zvýšený anexin a dali mi na to Medrol. Na endokrinológii mám zvýšené anti TPO a bez liečby. Prvé iIVF som mala 6 embryí a z toho 1 ET biochemické, 1 Ket vyšiel, ale v 8. týždni MA. Druhý KET nevyšiel (vložené 1 embryo) a 3 KET nevyšiel (vložené 2 embrya).

Pred 1. KET som mala robenú hysteroskopiu a KET bol v native. Teraz pred 3. KET som mala znova urobenú hysteroskopiu, ale vklad bol s Estrofemom.

Pred 4. KET čakám na vyjadrenie lekárov z CAR.

Aké vyšetrenia by boli vhodné ešte absolvovať?

Nejde mi do hlavy že 2x to skoro vyšlo a teraz už nič. Mám 32 rokov a všetko mám po gynekologickej stránke v poriadku. To potvrdila aj hysteroskopia. Sliznica je vždy pred KET cca 10 - 13 mm. Rozmýšľala som aj nad laparoskopiou, alebo skúsiť ešte gastro či nemám nejakú intoleranciu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je ideálne, ak zhodnotí nutnosť ďalších doplňujúcich vyšetrení lekár z CAR. Má k dispozícii výsledky všetkých vyšetrení a bohaté skúsenosti z danej oblasti.

Asistovaná reprodukcia je subšpecializáciou gynekológie a okrem doplnkového štúdia sú potrebné predovšetkým skúsenosti z danej oblasti. Ja sa bližšie danej problematike nevenujem.

Laparoskopia je ale zbytočnosťou, nie je vo Vašom prípade indikovaná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník