Aké vyšetrenia odporúčate po troch potratoch?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

som po 3 potratoch. Prvé 2 boli spontánne, potom sa nám narodil zdravý syn bez akejkoľvek pomoci. Teraz som čerstvo po zamĺknutom potrate v 16. týždni. Bábätko nežilo od 14. týždňa. Vyšla mi pozitívna serológia, čiže čakám na infektológiu a hematológiu. Ďalej mi zistili dvojrohú maternicu (máme ju v rodine).

Gynekológ odporúča ešte partnerskú genetiku.

Aké vyšetrenia ešte odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

presne ako píšete.
Hematologické, imunologické a aj genetické vyšetrenie je vhodné.
V prípade pozitívnej sérológie jednoznačne aj infektologické vyšetrenie.

Čiastočne však môže byť príčinou aj vrodená vývojová vada maternice.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník