Ako bude prebiehať vyšetrenie USG priechodnosti vaječníkov?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

mám 30 rokov a polycystické ovária. Nedarí sa nám otehotnieť. Gynekologička mi odporúčala brať Inofolic. Ja som sa objednala na USG priechodnosti vaječníkov.

Ako bude prebiehať vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som doporučila diagnostickú laparoskopiu. V rámci výkonu sa zrealizuje chromopertubácia - prefuk vajíčkovodov, kedy sa preverí ich priechodnosť. Zároveň by bolo vhodné pri diagnóze PCO zrealizovať tzv. drilling vaječníkov, kedy sa naruší ich púzdro a bude ľahšie dochádzať k ovulácii. Tento výkon je pri Vašej diagnóze dôležitejší ako prefuk. Efekt je však dočasný s trvaním do jedného roka.

Ultrazvukové vyšetrenie priechodnosti sa realizuje bez narkózy, kedy sa do cervikálneho kanála zasunie cievka, ktorou sa aplikuje látka. Ultrazvukom sa odsleduje plnenie vajíčkovodov.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník