Je nutné vyšetrenie priechodnosti vaječníkov pred mimotelovým oplodnením?

wizz
6. apr 2017

Ahojte,
Planujeme IVF resp. IUI kvoli zlemu spermiogramu manzela. Absolvovala som uz vsetky vysetrenia okrem priechodnosti vajecnikov. Ked som sa snazila precitat si cosi o tomto vysetreni, zda sa mi hrozostrasnejsie ako cele IVF. Mate niektore skusenosti s IVF a nemuseli ste absolvovat vysetrenie priechodnosti vajecnikov?

katy1986
6. apr 2017

@wizz Ahoj, no ja som bola v centre na hycosy - je to ambulantné vyšetrenie priechodnosti vaječníkov...a teda nič strašné to nebolo, vôbec nebolelo...laparoskopia - teda v nemocnici v anestéze vyšetrenie priechodnosti - tak to som počula tiež že to bolí potom...ja som ale absolvovala to prvé, a hovorím, pohoda...

extempore
6. apr 2017

Veď keď pôjdete na IVF tak už je jedno aká je priechodnosť... Alebo sa mýlim?

katy1986
6. apr 2017

Pri IVF je jedno, či máš priechodné alebo nepriechodné....ja mám nepriechodné, takže dr. mi povedala, že pri ivf to nehrá vôbec žiadnu rolu...ale pri IUI no to neviem....lebo tam ti vlastne vstreknú spermie do pošvy, ak sa nemýlim...takže tam neni som si istá....

extempore
6. apr 2017

Pri IUI musia byť vajcovody priechodné, to je jasné

katy1986
6. apr 2017

@wizz osobne si myslím, že ked rozmýšlate nad IUI alebo IVF - by som to vyšetrenie podstúpila, lebo ked máš niečo s prichodnosťou je strata času a penazí absolvovať IUI.

lienka737
6. apr 2017

pri IVF to máš jedno
pri IUI musíš mať priechodné

Ak sa bojíš laparky, tak chod na HYFOSY, je to uplne v pohode, za dve minuty hotovo, nič nebolelo.

bobricek1979
6. apr 2017

@lienka737 ahoj a koľko sa platí za zákrok sko sa obj. kde ked som z východu a chodím do ineho centra vďaka

bobricek1979
6. apr 2017

@lienka737 zákrok hyfosy som myslela

katy1986
6. apr 2017

@bobricek1979 ja som tiež absolvovala hyfosy, v gyn-fiv to stálo 125 eur....ale super, bezbolestné, rýchle....

osky
6. apr 2017

ja som tiez Bola na HSG vysetreni...
precitala som si tu hrozostrasne scenare a isla som tam napäta jak struna...skoro som sa rozplakala ked zu ma zavolali.
strasne som sa bala.
este ked zu som lezala na sale tak som prosila nech mi daju cosi proti bolesti...pre istotu...
lekar sa usmieval,ze sa nemam bat...

ale blbost....
Doktor mi vstrekol tekutinu,prava strana vobec nebolela,bol to len taky mierny tlak
a Lava zacala boliet trochu,taky silny tlak tam,kde zu bol vajcovod bloknuty...
to som zu predychavala,
Doktor este chvilocku pockal ci predsa nie...ale nepovolilo,bolo jasne ze je nepriechodny tak skoncil.
vobec to nebolo nic strasne,isla bysom kludne znova...

a je dolezite to vediet,ved niekedy su to len spazmy,nie su zrasty,a vtedy to aj dokaze povolit...bylinkari vedia niekedy pomoct...

ja som to podstupila lebo som chcela najprv skusit iu a tam musis mat aspon jeden priechodnyvajcovod.
ale skusili sme 2 x a aj tak nic...

pri ivf to mas uplne jedno...

lienka737
6. apr 2017

@bobricek1979 ja som to mala u mojej gyn. v ambulancii (ona pracuje aj v CAR)
Stálo to 100 €.

bobricek1979
6. apr 2017

@lienka737
@katy1986 vďaka dievčatá 🙂

babatkoo
6. apr 2017

Ahoj, ja som bola v na priechodnosti v nemocnici uspata a na druhy den prepustene. Citala som ako ma budu boliet ramena a brucho a plyny v crevach... nic ale ze nic z toho som necitila 🙂 jedine co ma bolelo ako stlacenie modriny bola ta 1cm ranka. A som rada ze som to absolvovala mala som 100% istotu ze su priechodne. V roku 2010 som za to neplatila nic iba za vyber lekar ktory mi zakrok spravil.

wizz
autor
6. apr 2017

Dakujem baby za odpovede.
Mna desi jedna vec, v papieri od doktorky mam pisane, ze po vysetreniach, ktore uz mam, budeme planovat vysetrenie priechodnosti vajecnikov a nasledne 1. cyklus IVF. Z toho mi vyslo, ze doktorka ani nerata s takou moznostou, ze by som to neabsolvovala, i ked je zjavne problem v spermiograme.
Zda sa mi to zbytocne a nechcem podstupovat vysetrenia v anesteze alebo mat dieru v bruchu. Mam z toho hrozu.

babatkoo
6. apr 2017

@wizz my sme mali presne ten isty problem. Ja som tym presla a bola som rada ze som tam bola. O 4 roky na tom som mala mimomaternicove tehotenstvo. Za tie 4 roky sa mi ,,pokazil" vajcovod o com som ani len netusila, nemala som ziaden problem a ani ziadne zapaly ani nic ine som neprekonala. Takze aj toto sa moze a nemusi stat. Ja by som to absolvovala kludne este raz pre tu 100% istotu ze u mna nie je ziaden problem a mozete sa sustredit iba na ten spermiogram.

katy1986
6. apr 2017

@wizz poviem ti, ja mám doma 6 ročného syna, ktorý sa podaril skoro na prvý šup....druhé sa nedarilo, tak mi v centre hned na 1. konzultácii povedala dr., že určite okrem iných vyšetreniach aj priechodnosť odporúča vyšetriť...vtedy prišiel šok, obidve mám nepriechodné....v živote som nemala gyn. problémy a vidíš....však absolvuj to ambulantne to hycosy či hyfosy či ako sa to píše, síce neni to zadarmo, ale rýchle, bezbolestné....

osky
6. apr 2017

@wizz

Doktor zvazi akoym sposobom je pre teba najvhodnejsie to zistovat.
anestezia ti hrozi len pri aparoskopii.
hsg sa robi za ziva ,a zadarmo.
s tym ambulantnym vysetreim skusenost nemam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre