Ako dlho po KET je embryo schopné uhniezdenia?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

prosím približne ako dlho (koľko hodín) po KET je embryo schopné uhniezdenia?

Po akom čase dochádza k jeho odumretiu v prípade, že sa neuhniezdi?

Ešte sa chcem spýtať - za prvý deň cyklu sa považuje už špinenie alebo až krvácanie?

Čaká nás ET a vždy na začiatku cyklu mám deň kedy len špiním (je také slabšie, vystačím si aj s intímkou), prípadne aj slabulinké krvácanie, tak neviem, či už daný deň mám považovať za 1. deň cyklu alebo až deň krvácania.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

prvým dňom menzesu je riadne krvácanie.

Čo sa týka uhniezdenia. Sleduje sa pri ET rôzne štádium vývoja bastocysty. Je možné si priplatiť tzv. asistovaný hatching ak blastocysta sama “nehatchuje”. V preklade, obal embrya sa obvykle na 5-6 deň od oplodnenia stenčuje a praská. Následne je schopné uhniezdenia. Takže povedzme ak všetko prebehne podľa plánu, začne sa uhniezďovať v priebehu 24 hodín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník