Ako dlho po vysadení antikoncepcie trvá pokým sa menzes upraví?

Zodpovedané
23. júl 2021

Dobrý deň,

6. júna som vysadila Desirett (posledná tabletka 5.6.). Menzes som potom dostala 10. júna. Bol normálny 4 dni trvajúci, všetko ok.
Teraz mi mešká 2 týždne. Mala som dostať 8. júla a dnes 22. júla ho ešte nemám (ale už asi čoskoro dostanem, bolí ma brucho aj kĺby).

Ako dlho po vysadení antikoncepcie trvá než sa menzes upraví?

Môžem si oddialiť už meškajúci menzes Norethisteronom?

Keby si normálne oddialim menzes Norethisteronom, potom ho vysadím, počkám na menzes a začnem užívať antikoncepciu, tak môžem takto po Norerhisterone prejsť na antikoncepciu?

Chcela by som si ju opäť dať predpísať, ale kombinovanú. Už ju môžem brať.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

čas na úpravu cyklu je po vysadení antikoncepcie veľmi individuálny. Dajte tomu čas 2 - 3 mesiace určite. Pokiaľ ste užívala hormonálnu antikoncepciu práve pre nepravidelný menštruačný cyklus, tak k úprave dôjsť ani nemusí a budete nútená užívať hormonálne preparáty aj naďalej.

Pokiaľ už máte bolesti a príznaky prichádzajúceho menzesu, môže sa Vám menzes spustiť aj napriek nasadeniu Norethisteronu. Doporučuje sa nasadiť Norethisteron aspoň 3 dni pred očakávanou menštruáciou a užívať ho po dobu kým si neželáte mať menzes.

Z Norethisteronu môžete prejsť na kombinovanú hormonálnu antikoncepciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník