Ako prebieha tehotenstvo krátko po sekcii?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako by prebiehalo tehotenstvo, keď som 4 mesiace po cisárskom reze?

Prvý pôrod bol tiež cisárskym. Prvé dieťa má 5 aj pol roka, druhé 4 mesiace.

Ďakujem.

Dobrý deň,

priebeh sa nemení. Tehotná ste rovnako. Po sekcii sa ale nedoporučuje otehotnieť skôr ako o 1 rok. Jazva sa potrebuje dostatočne zahojiť a posilniť.

Treba si uvedomiť, že je tam určité riziko ruptúry maternice v danom mieste, predovšetkým pri nástupe kontrakcií a vypudenie dieťaťa do dutiny brušnej, čo je život ohrozujúcou komplikáciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník