Ako prebieha umelé prerušenie tehotenstva?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

som tehotná a gynekológ ma objednal až o dva týždne na kontrolu i keď vie, že chcem ísť na prerušenie (jedno dieťa už mám a situácia nám nedovoľuje mať druhé).

Chcela som sa spýtať, či je možné ho "obísť" a objednať sa priamo na zákrok v súkromnej klinike, kde mi urobia aj všetky potrebné vyšetrenia?

A ešte, ako to celé prebieha?

Tým, že idem ďalej od bydliska, je to naozaj tak, že tam pôjdem ráno a poobede odchádzam?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem ako fungujú súkromné kliniky, ale do nemocnice potrebujete výmenný lístok od gynekológa. Zavolajte si tam a prezistite, či je potrebné mať výmenný lístok.

Ide o jednodňový zákrok. Prídete nalačno, príjmu Vás, prezlečiete sa, samotný zákrok je realizovaný v celkovej anestéze a trvá asi 10 minút. Následne si chvíľku poležíte, odsleduje sa krvácanie a ak bude všetko v poriadku, idete domov. Určite nedoporučujem šoférovať, vybavte si odvoz.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník