Ako riešiť svalové kŕče v kombinácií s nízkym krvným tlakom v 9. tt?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

mám nasledovný problém. Som tehotná (9. tt) a mám silné svalové kŕče v nohách, najmä v pravej, a to konkrétne v stehne a v lýtku. Kŕče sú najhoršie v noci. Viem, že by mi asi pomohlo magnézium, no bojím sa ho užívať, nakoľko mám nízky tlak (pohybuje sa okolo 95/55, včera mi bolo opäť veľmi ťažko a tlak som mala len 92/47 - tlakomer mám kvalitný, tlak meraný 3x za sebou). Užívam tehotenské vitamíny Ladeevita, v 1 kapsule je len 75 mg Mg. Pre úplnosť - aktuálne sa liečim na zápal pľúc spôsobený pľúcnymi chlamýdiami a mykoplazmami. Beriem Rovamycine, nastavená som na 6 mil jednotiek denne. Iné lieky ani doplnky neberiem.

Prosím Vás, viem si nejako uľaviť od týchto nočných kŕčov?

Ďakujem.

Dobrý deň,

jednu tabletu Magnézia 500mg by ste mohli skúsiť, za predpokladu, že budete piť dostatok tekutín. Kľudne si doprajte aj jednu kávu denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník