Ako dlho som pri mojej diagnóze infekčná pre okolie?

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

aktuálne sa liečim zo zápalu pľúc, mám potvrdené pľúcne chlamýdie a mykoplazmy. Užívam antibiotiká Rovamycine 3mil už 5. deň, liečba je zatiaľ nastavená na 3 týždne. Zabudla som sa spýtať lekárky na infekčnom oddelení, kde mi bola liečba nasadená, že dokedy som infekčná pre okolie. Kašeľ už sa zmierňuje, dutiny sa uvoľnili. Mam malé dieťa, čiže je mi naozaj ťažké izolovať sa od neho. Manžel musí chodiť do práce.

Ako dlho som pri mojej diagnóze infekčná pre okolie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ kašlete, teda máte produktívny kašeľ, tak pravdepodobne budete ešte infekčná.

Keďže ste boli určite s Vašim dieťaťom predtým ako Vám diagnostikovali túto infekciu, tak si myslím, že nie je potrebné sa izolovať. Dieťa to mohlo a nemuselo chytiť už predtým.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková