Ako sa dajú upraviť výkyvy menštruačného cyklu po druhej dávke vakcíny Pfizer?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

menštruačný cyklus som mávala pravidelný 30 - 32 dňový, no po druhej dávke vakcíny proti Covid-19 sa stal nepravidelným. Cykly sa predĺžili, dokonca teraz v decembri som menštruáciu nedostala vôbec.

Môj gynekológ cysty vylúčil a potvrdil mi informáciu, že môže ísť o vplyv vakcíny.

Existuje iný spôsob ako hormonálny ako upraviť cyklus?

Na február 2022 mám totiž naplánovaný KET, takže dovtedy by som rada hormonálnu liečbu obmedzila.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, v ktorom mesiaci ste boli očkovaná. Ale v súvislosti s očkovaním ženy udávajú poruchy cyklu. Ide obvykle o obdobie 2 - 3 mesiacov. Následne nastáva spontánna úprava cyklu.

Z nehormonálnych preparátov by ste mohli skúsiť Gynex kvapky až do obdobia KET alebo úpravy cyklu. Ide o doplnok výživy na rastlinnej báze.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník