Ako zmierniť neznesiteľné bolesti pri menštruácii?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

už dlho mávam silné bolesti pri menštruácii. Veľakrát sa mi stalo, že som od bolesti zvracala a nedalo sa mi niekoľko dní fungovať. Pri ovulácii mávam silné bolesti.

Jediné, čo mi pomáha je dávať si dva dni pred menštruáciou Algifen a aj počas trvania menštruácie. Veľakrát som s tým bola u doktora a hovorila som mu, že už nevládzem. Pýtala som sa, či sa to dá liečiť okrem antikoncepcie. Vždy mi odpovedal, že je to normálne.

Skúšala som už všetko. Dokonca aj v rámci stravy a meditácii. Viem, že mám na 85% výborné stravovanie aj životný štýl.

Čo by mi mohlo pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete - možnosťou je nasadenie hormonálnej antikoncepcie. je to najúčinnejšia cielená liečba. Druhou možnosťou je užívanie nesteroidných antiflogistík alebo iných analgetík, ktoré majú tiež efekt.

Skúsiť ešte môžete Agnucaston alebo Gynex kvapky. Ide však o doplnky výživy a efekt nie je zaručený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník