Aký vplyv na otehotnenie má problém so štítnou žlazou?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vplyvu štítnej žľazy na otehotnenie.

Nedarilo sa nám dlho a po potrate mi bolo zistené, že mám zníženú tvorbu štítnej žľazy (0,49). Liečbu som nedostala. Vraj nie je treba.

Nebude potom problém otehotniet?

Ako by som si vedela sama pomôcť?

Odporúčate nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné poznať aj marker, ktorý Vám bol odobratý. Nestačí iba hodnota.

Čo sa týka štítnej žľazy, liečba je v rukách endokrinológa a nie gynekológa. Nesprávna funkcia ŠŽ žľazy však môže spôsobovať ťažkosti s počatím a neskôr správnym vývojom plodu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník