Spôsobuje moja štítna žľaza problém pri otehotnení?

Zodpovedané
24. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Už viac ako 3 roky sa snažíme o bábätko. Mám za sebou 2x MA v 7. a 12. týždni. Obe tehotenstva boli prirodzené.

5x sme absolvovali IVF vo viacerých CAR, no ani jeden vklad nebol úspešný. Posledné 3 mesiace som bola stále neskutočne unavená a strašne mi začali padať vlasy. Ako samoplatca som si dala vyšetriť štítnu žľazu. V CAR boli hodnoty vždy v norme.

Moje hodnoty teraz:
TSH - 2,451 mIU/l
T4 voľný - 10,58 pmol/l
Anti TPO - 32,82 kIU/I

Sú tieto hodnoty v poriadku, alebo anti TPO signalizuje problém s tvorbou hormónov potrebných k tvorbe oocytov?

Ide pri tejto hodnote o zápal štítnej žľazy a je potrebná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

štítna žľaza môže byť príčinou opakovaných potratov, ale existujú aj iné príčiny!

Minimálne odporúčam navštíviť endokrinológiu a podľa potreby nastaviť liečbu.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk