Akými liekmi a antibiotikami sa lieči E.coli v pošve a v uretre?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho E.coli. Po dlhodobých ťažkostiach mi bola výtermi zistená urológom aj gynekológom. Partnerovi bola tiež E.coli zistená výterom z uretry.

Akými liekmi a antibiotikami sa lieči E.coli v pošve a v uretre?

Koľko dní minimálne má trvať liečba, aby som bola úspešne vyliečená?

Prosím Vás tiež o radu, prípadne odporúčania, aký volnopredajny preparát by som mohla užívať, tiež aj partner, aby sa nám tieto ťažkosti nevracali, prípadne, aby sme si to pri styku neprenášali.

Ďakujem

Dobrý deň,

voľba antibiotík sa určuje na základe citlivosti, ktorá príde aj s výsledkami. Dĺžka liečby závisí následne od druhu zvoleného antibiotika.

Ideálna bude spolupráca gynekológa a urológa.

Čo sa týka prevencie, tak v prvom rade riadne preliečiť a následne môžete skúsiť Uro-vaxom 1x denne po dobu 3 mesiacov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník